Menu

O nas

Kilka słów o naszej placówce

Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta. Mieści się w parterowym dużym budynku. Jego atutem jest okazały ogród, wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek i przylegający do niego ogród znajduje się na terenie ogrodzonym.
Dzieci uczęszczające do przedszkola zamieszkują różne rejony naszego miasta. 

W roku 2002 placówce nadaną imię Kubusia Puchatka. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy dzieci, które przyjęły nazwy Przyjaciół Kubusia Puchatka:
I - Króliczki - dzieci 3 i 4 letnie
II- Maleństwa - dzieci 4 i 5 letnie
III - Sówki - dzieci 4 i 5 letnie 
IV - Tygryski - dzieci 5 i 6 letnie

Przedszkole zatrudnia 11 osób: 
- 7 nauczycielek (w tym dyrektor)
- 5 pracowników obsługi i administracji
- 3 stażystki (pomoce nauczyciela)
Kadra pedagogiczna to w większości dyplomowane nauczycielki z wykształceniem wyższym pedagogicznym. Praca wychowawczo-dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkole wobec dzieci i rodziców pełni rolę wspomagającą i integrującą społeczność lokalną. W realizację naszej misji zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno-obsługowy, jak również rodzice. Efektem naszej współpracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne i akceptowane.

"Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat".
Robert Fulghum